در فیس بوک مخفی بمانید | شهر آی تی
تابلو اعلانات

در فیس بوک مخفی بمانید

یکی از امکانات موجود در سایت‌های شبکه‌های اجتماعی از جمله فیسبوک، قابلیت گفت‌وگوی آنلاین یا همان چَت است…

facebookاین قابلیت برای بسیاری از کاربران مفید است، اما برخی کاربران نیز فعال بودن آن را موجب دردسر می‌دانند؛ زیرا هنگامی که به محیط کاربری خود در این سرویس وارد می‌شوند و قابلیت گفت‌وگو نیز فعال است، دوستانشان از حضور آنها در فیسبوک مطلع شده و پنجره گفت‌وگوی آنلاین را برای برقراری ارتباط با ایشان باز می‌کنند!

در چنین شرایطی کاربران ترجیح می‌دهند پنجره گفت‌وگوی آنلاین را غیرفعال کنند. این راه حل تا حدی مناسب است، اما گاهی اوقات کاربرانی که قابلیت گفت‌وگو را غیرفعال کرده‌اند، خودشان تمایل دارند با برخی دوستان یا آشنایانشان گفت‌وگوی آنلاین داشته باشند و غیرفعال بودن این قابلیت مانع انجام این کار می‌شود و در مواردی نیز با غیرفعال بودن این قابلیت، خودشان هم نمی‌توانند از حضور دوستانشان در گفت‌وگوی آنلاین مطلع شوند! اگر شما هم با این مشکل مواجه شده‌اید و به‌دنبال راه حلی برای رفع آن هستید، پیشنهاد می‌کنیم از قابلیت حضور برای افراد مشخص کمک بگیرید.

به کمک این قابلیت می‌توانید قابلیت گفت‌وگوی آنلاین را برای همه کاربران بجز تعداد محدودی از آنها فعال کنید یا بالعکس این قابلیت را فقط برای تعداد محدودی از دوستان خود فعال کنید! روش استفاده از این قابلیت به شرح زیر است:

1- به محیط کاربری خود در فیسبوک وارد شوید.

2- از بخش پایین- سمت راست صفحه، به محیط گفت‌وگوی آنلاین (Chat) وارد شده و روی آیکون تنظیمات که به شکل یک چرخ‌دنده کوچک است، کلیک کنید.

3- از منوی به‌نمایش درآمده گزینه‌ Advanced Settings را کلیک کنید.

4- با کلیک روی این گزینه، پنجره‌ای شامل سه انتخاب در اختیار شما قرار خواهد گرفت. با انتخاب گزینه اول یعنی Turn on chat for all friends except قابلیت گفت‌وگوی آنلاین برای تمامی کاربران فعال می‌شود؛ اما شما می‌توانید تعداد محدودی از کاربران را که تمایلی به فعال بودن گفت‌وگوی آنلاین برای آنها ندارید، در کادر مربوط به این گزینه مشخص کنید.

با انتخاب گزینه‌ دوم یعنی Turn on chat for only some friends، قابلیت گفت‌وگوی آنلاین برای تمامی کاربران غیرفعال می‌شود و فقط برای تعداد محدودی از کاربران که در کادر مربوط به این گزینه مشخص می‌کنید، این قابلیت فعال خواهد بود.

سرانجام نیز گزینه‌ سوم یعنی Turn off chat، قابلیت گفت‌وگوی آنلاین را برای همه کاربران غیرفعال می‌کند.

کلیک جام جم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*