آموزش بزرگنمایی بیشتر نقشه های گوگل | شهر آی تی
تابلو اعلانات

آموزش بزرگنمایی بیشتر نقشه های گوگل

تا به‌حال از سرویس نقشه گوگل استفاده کرده‌اید؟ اگر از این سرویس استفاده کرده باشید با قابلیت بزرگنمایی در آن آشنایی دارید. در این سرویس گزینه‌ای در اختیارتان قرار می‌گیرد که می‌توانید تصویر مکان موردنظر را در اندازه بزرگ مشاهده کنید…

google_map

این بزرگنمایی در نقشه گوگل محدودیت دارد و در بسیاری از مکان‌ها شما تا 20 مرحله می‌توانید تصویری را بزرگ کنید. این محدودیت 20 مرحله‌ای در صورتی است که برخی تصاویر در گوگل در اندازه‌های نزدیک‌تر نیز وجود داشته و با ترفندی بسیار ساده می‌توان این تصاویر را با بزرگ‌نمایی بیشتر مشاهده کرد! اگر دوست دارید محدودیت 20 مرحله‌ای بزرگنمایی گوگل را رد کنید و تصاویر مکان‌های مورد نظر خود را در اندازه بزرگ‌تر و از فاصله نزدیک‌تری مشاهده کنید باید طبق مراحل زیر عمل کنید:

1ـ ابتدا به سرویس نقشه گوگل وارد شوید (http:‌/‌‌/‌www.maps.google.com)

2ـ با استفاده از کادر جستجو، مکان موردنظر را در نقشه جستجو کنید تا نمای کلی از محدوده موردنظر برای شما نمایش داده شود.

3ـ در سمت چپ نقشه گوگل، ابزاری را مشاهده می‌کنید که به‌صورت یک نوار عمودی و دارای دو آیکون + و – است. این دو آیکون برای بزرگنمایی و کوچک‌نمایی محدوده مورد نمایش کاربرد دارد و شما می‌توانید با کلیک روی آیکون + تا جایی که امکان دارد نقشه را بزرگ کنید.

4ـ همان‌طور که مشاهده می‌کنید در این بخش برای بزرگنمایی نقشه محدودیتی اعمال شده است و شما نمی‌توانید بیش از 19 یا 20 مرحله تصویر را بزرگنمایی کنید. برای بزرگ‌نمایی بیشتر باید روی آیکون لینک که به‌صورت یک زنجیر است، کلیک کنید.

5ـ در پنجره لینک، آدرس مکان نمایش داده شده روی نقشه به‌صورت یک لینک در اختیار شما قرار می‌گیرد. این لینک را انتخاب و در حافظه موقت ویندوز کپی کنید.

6ـ حالا یک تب جدید در مرورگر ایجاد کرده و لینک کپی شده در مرحله 5 را در نوار آدرس قرار دهید.

7ـ چنانچه نشانگر ماوس را به انتهای لینک انتقال دهید (سمت راست نوار آدرس)، عبارتی مشابه 20=z& را خواهید دید. عدد 20 یا 19 یا هر عدد دیگری که در این بخش قابل مشاهده است نشانگر میزان بزرگنمایی اعمال شده روی مکان موردنظر است. شما می‌توانید با افزایش این عدد میزان بزرگنمایی را افزایش دهید و در نهایت با فشردن کلید اینتر و باز شدن نقشه با بزرگنمایی جدید، تغییر را مشاهده کنید.

توجه: چنانچه گوگل نقشه‌های بزرگ‌تری از مکان موردنظر در اختیار نداشته باشد، تصویر مکان موردنظر شما بزرگ‌تر می‌شود؛ اما وضوح آن کاهش می‌یابد.

کلیک جام جم

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*